Przedszkolny konkurs piosenki pt. „Przedszkolny savoir-vivre”.

Dnia 5 czerwca 2018 r. odbył się w naszym przedszkolu konkurs piosenki pt. „Przedszkolny savoir-vivre”.

Ten międzyprzedszkolny konkurs zorganizowany został w ramach realizowanej w naszym przedszkolu Promocji Zdrowia, a jego celem było :

• utrwalanie umiejętności właściwego zachowania się w różnych sytuacjach

• uwrażliwienie na takie wartości jak: dobro,  prawda, uczciwość, uprzejmość,życzliwość, wyrozumiałość,

• kulturalne zwracanie się do rówieśników i dorosłych, używanie zwrotów grzecznościowych,

• prawidłowe i kulturalne zachowywanie się przy stole i w miejscach publicznych.

• wzrost poczucia własnej wartości, wiary we własne siły, możliwości i umiejętności,

• wyrażanie swoich uczuć, potrzeb i emocji, a także dostrzeganie ich u innych,

Konkurs miał także na celu rozwijanie zamiłowania do śpiewu, stwarzanie dzieciom uzdolnionym muzycznie okazji do zaprezentowania swoich talentów, a ponadto integrowanie środowiska przedszkolnego oraz zachęcanie do udziału w wydarzeniach lokalnych.

Zaproszenie do udziału w konkursie przyjęły dzieci z łącznie 7 przedszkoli z miasta i gminy (Przedszkola Nr: 1, 4, 5, 7, 10, oraz Przedszkola przy Szkole Podstawowej w Popowie). Nasze przedszkole reprezentowali: Maja Papuga, Janek Stefański i Dominik Kuś, którzy zaśpiewali utwór pt. "Piosenka bardzo kulturalna".

Wszystkie dzieci uzyskały od jury najwyższe noty, a tym samym I miejsce. W nagrodę otrzymały pamiątkowe dyplomy i księgi o dobrym wychowaniu.